TR EN RU

İştirakler ve Yatırımlar


Altınyağ Kombinaları A.Ş.

Türkiye’nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak 1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ, kuruluşunun 50. yılında Artı Yatırım Holding çatısı altına katıldı.

Altınyağ ve iştiraki Gürtaş’a, piyasadan alınan hisse senetleri ile birlikte ÇEVİK ailesinin yaptığı yatırım tutarı toplamda 53 milyon TL’yi aştı. Artı Yatırım Holding, Altınyağ şirketinin A grubu imtiyazlı yönetim hisselerine sahip oldu. Artı Yatırım Holding bünyesine geçmesiyle birlikte yapılan yatırımların yanı sıra küresel pazara yönelen vizyonuyla da Altınyağ, tarihinin en önemli kilometre taşlarını kaydetti. Altınyağ, bu tarihten itibaren son tüketiciye yönelik ambalajlı yağ üretimini durdurarak küresel pazarda daha karlı gördüğü ham yağ üretimine odaklandı. Öte yandan hem çevre dostu, hem de yemeklik yağ sektörü için ham ve yarı mamul madde özellikleri yanı sıra pazarda talebin giderek arttığı biodizel yakıt üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağ üretimine de başlandı.

Altınyağ İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yüksek teknolojik donanıma sahip tesislerinde deneyimli ekibiyle ayçicek tohumu, soya fasulyesi, kanola tohumu, keten tohumu, ketencik tohumu gibi bitkisel yağlı tohumlardan ham yağ, yarı rafine ve tam rafine yağ ile yem sektörünün vazgeçilmez ihtiyacı olan muhtelif yağlı tohum küspe üretimini sürdürüyor. Üretim ve hizmet kalitesi ile örnek ve öncü bir sanayi kuruluşu olan Altınyağ’ın 31 bin metrekaresi açık, 15 bin metrekaresi kapalı alana yayılan fabrikası, yıllık 140 bin ton yağlı tohum işleme, 84 bin ton rafinasyon kapasitesine sahip bulunuyor.

www.altinyag.com.tr

 

Endeks Gayrimenkul ve Madencilik Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Endeks A.Ş. başta gayrimenkul ve finans olmak üzere enerji, madencilik, tekstil ve gıda sektörlerinde faaliyet göstermeyi amaçlayarak 2007 yılında Çevik Ailesi’nin yatırımlarıyla kurulmuştur.

Endeks A.Ş.’nin İstanbul’un gelişmekte olan bölgelerinden olan Ümraniye, Üsküdar ve Kadıköy’de bulunan ofis yatırımlarının yanı sıra ülke turizminin gözbebeği olan Çeşme’de arsa yatırımı bulunmaktadır. Şirket, sahip olduğu gayrimenkulleri aracılığıyla kira geliri elde etmeyi, projeler geliştirmeyi ve uygun fırsatlar olduğu takdirde gayrimenkul alım satımları ile kazanç elde etmeyi amaçlamaktadır.

Öte yandan, Artı Yatırım Holding’in iştiraki olan Altınyağ Kombinaları A.Ş. ile sinerji yaratmak amacıyla gıda sektöründeki fırsatlar takip edilmekte, gerek tarımsal ürün ve tohumların üretimi gerekse depolama, işleme, satış ve pazarlaması amacıyla piyasa araştırmaları yapılmaktadır.

www.endeksas.com.tr


AYH Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.


Artı Yatırım Holding’in yüzde 100 iştiraki ile gayrimenkul alanında yatırımlar yapmak üzere kurulan AYH Gayrimenkul, 2013 yılı itibariyle faaliyete geçti. Gayrimenkulde ortaya çıkan eğilimleri ve gelişen fırsatları yakın markaja alarak pazarın dinamiğine paralel yenilikçi projeler üretme misyonuyla yola çıkan AYH Gayrimenkul’un temel aldığı değerlerin başında güven, sürekli gelişim, sosyal ve çevresel sorumluluk bilinci geliyor.

AYH Gayrimenkul, yatırımlarını gelişme potansiyeli yüksek popüler alanlarda artırarak büyümeyi, yenilikçi yaklaşımlar ortaya koymayı ve bu anlamda sektörün referans aldığı kuruluşlardan biri olmayı hedefliyor. Gayrimenkul sektöründe 360 derece hizmet vermeyi esas alan şirket, alım, satım, kiralama, kiraya verme, proje oluşturma ve işletmecilik başlıkları altında çeşitlenen yatırım fırsatlarının tamamını değerlendiriyor.

AYH Gayrimenkul, günümüz dinamik pazar koşulları ve hızla değişen tüketici istek ve beklentileri karşısında aynı hız ve dinamizmle çözüm üretme yaklaşımı ile gayrimenkul yatırımcılığı faaliyetlerini sürdürüyor.

www.ayhgayrimenkulyatirimlari.com.tr